Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Veronika Portsmuthi esimese omaloominguga sooloplaadi „Fääri lauluraamat“ esitlus

  22.05.2017
  Veronika Portsmuth esitleb esimest oma loomingul põhinevat sooloalbumit „Fääri lauluraamat“ 26. mail kell 20 Ruhe Rannamajas, Neeme külas.

  2007. aasta suvel oli Veronika Portsmuthil võimalus elada lummavatel ja põhjamaiselt kargetel Fääri saartel. Rännates läbi saarte, kohtudes sealsete loojate ja muusikutega ning andes nendega koos kontserte (sh „looduslikus kontsertsaalis” Klæmintsgjógv kaljukoopas koos Kristjan Blakiga),

    Foto: Kaupo Kikkas
  kirjutas Veronika seal suure hulga Fääri saarte pärimusest ja loodusest inspireeritud muusikat. 2016. aastal vormus mõte sahtlis olev looming tuua kuulajateni ning välja anda heliplaat.

  Veronika Portsmuthi viisid arranžeeris erilisele muusikute kooslusele helilooja Kristo Matson. Uute kompositsioonide helikeeleliseks aluseks on sümbioos kaasaegsest originaalloomingust ja arhailisest rahvalaulust, erilistest instrumentidest ja maailmamuusikast. Plaadil kõlab põhjamaisest loodusest inspireeritud erinevatel viisidel põhinev uudislooming põhjamaiselt müstilises võtmes.

  Fääri Lauluraamat on palju enamat kui lakooniline helikandja – see on põhjamaade ja nende traditsioonide ühendamine kaasaegses muusikamaailmas. Antud ettevõtmine on tervik, lisaks muusikale on Fääri Lauluraamat kahe põhjamaise riigi piiriüleste seoste,ühiste puutepunktide leidmise ja põhjamaise elustiili väärtustamise projekt. Samuti on see heliplaat andekate ja tunnustatud instrumentalistide-muusikute koosmusitseerimise ettevõtmine ja kaasaegse muusikapildi rikastaja. See on väikese Eesti väikestele Fääri saartele viimise ja seal avastatud maailma Eestisse toomise projekt.

  Kontserdil on võimalik soetada endale eksklusiivse kujundusega limiteeritud tiraažiga
  helikandja.

  Veronika Portsmuth (1980) on koorijuht ja laulja, kes lõpetas 2014. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise doktorantuuri (juhendaja prof. Tõnu Kaljuste). Ta on täiendanud end Rootsi Kuninglikus Muusikaakadeemias prof. Anders Eby dirigeerimise klassis ja lõpetanud G. Otsa nimelise muusikakooli klassikalise laulu erialal. Veronika huvi põhjamaade muusika vastu on väljendunud erinevates koorikontsertide projektides (Vihmast ja enesest, Päike läbi tuhapilve jm), sealhulgas Fääri esimese ooperi, S. Rasmusseni „Hullu mehe aias” lavale toomises Eestis 2008. aastal.

  Plaadil musitseerivad:
  klaver, elektriklaver, harmoonium - Joel-Rasmus Remmel
  kitarr, kontrabass, bass - Marti Tärn
  löökpillid - Ahto Abner
  kannel - Kristo Matson
  inglissarv, oboe, plokkflöödid, vile, kannel - Riivo Kallasmaa
  hääl ja kannel, klaasid - Veronika Portsmuth
  taustvokaal - Mai Simson, Annika Lundver

  Vaata ka: https://soundcloud.com/veronika-portsmuth/faari-laul-faroese-song

EMIKi muusikapood

CD 16 Raimond Valgre laulu akordionile
CD Rännakud
DVD Kratt
LP Contra aut pro?

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile