Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Collegium Musicale oli võidukas EBU konkursil

  16.10.2017
  Eile, 15. oktoobril toimus Helsingi Musiikkitalos kooride suurkonkursi „Let the Peoples Sing“ finaal, kus täiskavasnute kategoorias sai kammerkoor Collegium Musicale Endrik Üksvärava juhatusel esikoha, lisaks võitsid nad rändkarika Silver Rose Bowl.
 • Jaan Rääts 85

  11.10.2017
  Kolmapäeval, 18. oktoobril kell 19 toimub Estonia kontserdisaalis helilooja Jaan Räätsa sünnipäevakontsert. Jaan Räätsa loomingut esitavad Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkester, Arko Narits (klaver), Eunyoung Gil (klaver), Auli Lonks (klaver) ja Johan Randvere (klaver), dirigeerib Jaan Ots.
 • Tallinna Filharmoonia toob lavale uue kontsertetenduse noortele

  10.10.2017
  14. oktoobril esietendub Kristo Matsoni ja Ilmar Tomuski „Trikiga küsimus”.
 • Kontserdisarja HELI ja KEEL hooaja avakontsert „Kuni päike ärkab“

  10.10.2017
  MTÜ Kammermuusikud kontserdisarja HELIjaKEEL avab Malle Maltis, Hasso Krulli ja Sander Tuvikese muusikaline häppening ja installatsioon, mille fookuses on eesti, soome, võru-setu ja saami keel.
 • XXII Rahvusvaheline Festival Orient et Occident

  06.10.2017
  Kontserdiagentuur FA Concerto kutsub festivalile “Orient et Occident” 13.–15. oktoobrini Tartus ja Tallinnas. Festivalil astuvad üles oma ala meistrid Itaaliast, Iraanist, Palestiinast, Usbekistanist ja Eestist. Kontsertidel kõlavad Euroopa keskaja, pärsia, sufi, araabia, jaapani ja usbeki traditsiooniline ja kaasaegne muusika ning improvisatsioonid.
 • „Pööriöö uni“ tuleb ettekandele Berliini kontserdimajas Saksamaal

  04.10.2017
  Teater NO99 lavastus „Pööriöö uni“ etendub Berliini kontserdimajas 6.–8. oktoobrini, lavastajad on Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo, dirigeerib Olari Elts.
 • Algab uue muusika festival SügisFest

  04.10.2017
  7.–12. oktoobrini toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias järjekordne SügisFest, mille kavast leiab tänavu rohkem uue muusika klassikasse kuuluvaid teoseid ning mis keskendub enam osakondadevahelisele koostööle ühendades omavahel nii akadeemia üksusi kui ka erinevaid kõrgkoole.
 • Tõnu Kõrvitsa esiettekanne Belgias

  03.10.2017
  4. oktoobril toimub Gentis Bijloke Muusikakeskuses John Dowlandi muusikale pühendatud kontsert „Seven Tears“, kus esinevad Astria Oboe Trio ja ansambel HaftCraft. Ettekandele tuleb John Dowlandi teos „Lachrimae“ („Seven Tears“) Erik Desimpelaere seades, mille seitsme osa vahel esitatakse justkui peegeldusena Tõnu Kõrvitsa samuti 7-osaline uus teos „Driftwood Songs“ oboele, oboe d´amore’ile, inglissarvele, fagotile, kontrafagotile ja lautole.
 • Rahvusvahelisel Muusikapäeval selgusid muusikapreemiate laureaadid

  02.10.2017
  Eile, 1. oktoobril jagasid Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustusi silmapaistvatele muusikategelastele. Pidulik auhinnatseremoonia toimus Estonia kontserdisaalis.
 • Mart Saare soololaulude plaadi „Ussisõnad“ esitlus

  26.09.2017
  1. oktoobril kell 13.30 Hüpassaares ning 4. oktoobril kell 17 Tallinnas Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi 3. korruse ekspositsioonisaalis toimub Mart Saare soololaulude plaadi „Ussisõnad“ esitlus. Helikandjal kõlab 2008. ja 2011. aastal salvestatud 19 soololaulu ja rahvaviisiseadet, nende hulgas on viie seniavaldamata teose esmasalvestised. Saare laule esitavad Mati Turi (tenor) ja Martti Raide (klaver).

EMIKi muusikapood

CD Ussisõnad
DVD Noorte laulu- ja tantsupidu 2017
CD Timeless Light
CD Wsewolod Pozdeyev

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile