Lea Leiten

24.04.1966 Jõgeva
Eesti Interpreetide Liidu liige alates 2002

Lea Leiten tegutseb aktiivse kammermuusiku ja kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Tallinna Muusikakeskkoolis.

Lea Leiten alustas klaveriõpinguid Jõgeva Lastemuusikakoolis Gerda Heinmaa juhendamisel. Õpingud jätkusid Tallinna Muusikakeskkoolis Toivo Päeske klaveriklassis, mille Leiten lõpetas kuldmedaliga 1984. aastal. 1989 lõpetas ta Tallinna Konservatooriumi Kalle Randalu ja Peep Lassmanni klassis. Lisaks on Lea Leiten täiendanud end 1988. aastal Savonlinna suvekursustel Roger Vignolesi juures ja 2001 Holland Music Sessionil.

Lea Leiten töötab kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliosakonnas alates 1987. aastast ja 2005. aastast Tallinna Muusikakeskkoolis. Alates 2002. aastast kuulub Leiten Eesti Interpreetide Liitu. Ta on teinud koostööd paljude nimekate Eesti interpreetidega, sh T. Vavilov, U. Kõiv, M. Männi, U. Vulp, N. Punder, H. Ernits, M. Vind, L. Ugandi, A. Tammesalu, A. Valdma, K. Tomingas, L. Saarsalu, V. Veski ja A. Komsi (Soome). Pikemaajaline koostöö seob teda Oksana Sinkovaga. Kuni 2006. aastani kuulus Leiten ansambli Reval Trio koosseisu, 1999. aastast on ta koos Neeme Punderi ja Aare Tammesaluga tegev Reval Ensemble’is. Viimase koosseisus on esinetud mitmel maal, sh Belgias Brugge Concertgebouw´s ning sellistel tuntud uue muusika festivalidel nagu „Gaida“ Vilniuses, „Iš Arti“ Kaunases, NYYD-festivalil ja mitmetel teistel. Koostöö seob Leitenit ka Tallinna Keelpillikvarteti ja Tobiase nimelise keelpillikvartetiga, millele on teoseid loonud Eino Tamberg, Helena Tulve, Tõnu Kõrvits, Toivo Tulev, Mari Vihmand, Märt-Matis Lill, Tõnis Kaumann, Lauri Jõeleht, Patrick de Clerk (Holland) ja Wim Henderickx (Holland) ning kelle uudisteoste salvestusel on Leiten osalenud Eesti Raadios. Samuti mängib Lea Leiten Lepo Sumera autoriplaadi „To Reach Yesterday“.

Pianistina on Lea Leiten pälvinud II preemia ja kriitikute preemia Čiurlionise nimelisel konkursil Vilniuses (1986) ja diplomi vabariiklikul pianistide konkursil (1988). Lisaks on Leitenit autasustatud parima kontsertmeistri tiitliga vabariiklikel ja rahvusvahelistel keelpilli- ja puhkpillimängijate konkurssidel.


© EMIK 2013

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).