• Arvo Pärdi muusika Baseli Sümfooniaorkestri turneel

  21.04.2014
  Baseli sümfooniaorkester alustab kolmapäeval nädalapikkust turneed Inglismaal. Esinetakse programmiga „More than Minimal“, kuhu on valitud Arvo Pärdi muusika koos minimalismiklassikute Michael Nymani ja Philip Glassi teostega. Erinevatel õhtutel on vaheldumisi kavas Arvo Pärdi „These Words…“ keelpillidele ja löökpillidele ning „Lamentate“ klaverile ja orkestrile. Orkestrit juhatab Dennis Russell Davies.
 • Arete Teemets võitis Pariisis esikoha

  21.04.2014
  Eesti laulja Arete Teemets saavutas Pariisis toimunud rahvusvahelise Flame konkursi finaalis esikoha. Prantsusmaa pealinnas toimunud 1990. aastast korraldataval konkursil osales klassikalise laulu kategoorias rohkem kui 50 lauljat erinevatest riikidest.
 • Tõnu Kõrvitsa teose esiettekanne Belgias fagotifestivalil

  17.04.2014
  Laupäeval, 19. aprillil, tuleb Genti Fagotifestivalil esiettekandele Tõnu Kõrvitsa teos soolofagotile. Kolmeosaline teos kannab pealkirja „Üksindused“ ning selle esitab Bram van Sambeek.
 • Erkki-Sven Tüüri Reekviem suure reede kontserdil

  16.04.2014
  18. aprillil kell 19 toimub Estonia kontserdisaalis suure reede kontsert. Tõnu Kaljuste dirigeerimisel astuvad üles Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester ning solistid Ksenja Kutšukova (sopran), Helen Lepalaan (metsosopran), Mati Turi (tenor) ja Uku Joller (bass). Ettekandele tuleb Joseph Haydni „Lunastaja seitse viimast sõna ristil“ oratooriumi versioon ning Erkki-Sven Tüüri Reekviem.
 • Rahvusvaheline džässfestival Jazzkaar

  16.04.2014
  18.–27. aprillini toimub rahvusvaheline džässfestival „Jazzkaar“, mis tähistab tänavu oma 25. aasta juubelit. Kontserdid leiavad põhiliselt aset festivali koduks olevas Merepaviljonis, aga ka Lennusadamas, Nokia Kontserdimajas ja Teater NO99 jazzklubis. Ettekandele tuleb Ülo Kriguli uudisteos „Lend nr JK025", üles astuvad tippmuusikuid Eestist ning mitmed põnevad välisesinejad, sh maailma absoluutsesse tippu kuuluvad kitarrist Pat Metheny oma Unity Groupiga ja lauljatar Cassandra Wilson Ameerikast. Festivali kavas on veel lastekontserdid, muusikafilmide programmid, raadiosaated, fotonäitused ja pop-up kontserdid.

EMIKi muusikapood

A Treasury of Estonian Music
Estonian Music
Urmas Lattikas. Kooritsükkel "Aja laulud"
Veljo Tormis. Eesti ballaadid

Kõrvits, Tõnu
Kreegi vihik, segakoorile ja keelpilliorkestrile
Grigorjeva, Galina
In Paradisum, segakoorile
Rannap, Rein
Klaverimuusika, klaverile
Kalluste, Tiit
Ratas, sooloinstrumendile ja akordionile