Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsert Saksamaal

  03.05.2016
  5. mail annab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Bas Wiegeri (Holland) juhatusel kontserdi Kölni Filharmoonias. Kavas Arvo Pärdi „Lamentate“ klaverile ja orkestrile (solist Olga Scheps) ning Galina Ustvolskaja „Sümfoonilised poeemid“ nr. 1 ja 2.
 • Viiuldaja Mari-Liis Uibo debüteerib Washingtoni Kennedy Centeris USAs

  03.05.2016
  5. mail teeb Washingtoni Kennedy Centeri Millennium Hallis debüütesinemise viiuldaja Mari-Liis Uibo, kes astub lavale erinevates kammerkoosseisudes. Kavas kõlab mh ka Arvo Pärdi, Artur Lemba ja Ester Mägi muusika.
 • Mozartfest Tallinna Filharmoonias

  02.05.2016
  Tallinna Mustpeade majas toimub kaks Mozartile pühendatud kontserti: 5. mail „Mozarti ja Salieri laulud“ ning 7. mail Hooaja lõppkontsert. Esimesel kontserdil esinevad Kädy Plaas-Kala (vokaal, kommentaarid), Urmas Vulp (viiul) ja Marje Lohuaru (klaver, kommentaarid), 7. mail on Tallinna Kammerorkestri ees solistiks Martin Kuuskmann fagotil, esmakordselt tuleb esitusele Tõnu Kõrvitsa fagotikontsert „Vihma laulud vikerkaarele“.
 • Eesti Rahvusmeeskoori kontserdid Armeenias ja Gruusias

  22.04.2016
  Ajavahemikul 23.–27. aprill annab Eesti Rahvusmeeskoor kokku kolm kontserti Armeenias ja Gruusias. Kavas on eesti muusikast Mart Saar, Aleksander Läte, Konstantin Türnpu ja Galina Grigorjeva, lisaks Gavin Bryarsi, Henrik Ødegaardi ja Giovanni Bonato looming. Dirigeerib Mikk Üleoja.
 • X Klavessiinifestival

  18.04.2016
  Laupäeval, 16. aprillil algas Tallinnas X Klavessiinifestival, mis kestab 23. aprillini. Kokku toimub juubelifestivali jooksul üheksa kontserti mitmekülgse programmiga, kus astuvad meie enda interpreetide kõrval üles külalised USAst, Iraanist, Ungarist, Hollandist, Itaaliast, Prantsusmaalt ja Soomest. Festivali kunstiline juht on Imbi Tarum.
 • Andres Uibo 60

  17.04.2016
  16. aprillil tähistas kontserdiga oma 60. aasta juubelit organist, helilooja, pedagoog ja produtsent Andres Uibo. Kontserdil Estonia kontserdisaalis kõlas Dietrich Buxtehude ja Johann Sebastian Bachi loomingu kõrval ka Andres Uibo enda muusika.
 • Album „Eesti klaver“ on sügav kummardus eesti klaverimeistritele

  12.04.2016
  14. aprillil ilmub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi ühise tööna valminud album „Eesti klaver“. Albumi ülesehituses on lähtutud ajalisest printsiibist – Eesti klaveriehituse algusest, 18. sajandi lõpust, läbi 19. ja 20. sajandi tänapäevani välja.
 • Sopran Katrin Targo oli edukas konkursil Ameerika Ühendriikides

  12.04.2016
  Äsja New Yorgis lõppenud 39. lauljate konkursil Lyndon Woodside Oratorio-Solo Competition saavutas Viinis elav sopran Katrin Targo kolmanda koha. Konkursi korraldajaks oli New Yorgi Oratorio Society.
 • Pille Lille Muusikute Fondi kontserdid aprillis

  08.04.2016
  Pille Lille Muusikute Fondi korraldusel toimub aprillis veel neli kontserti, kus kontsertidega mitmel pool Eestis astuvad üles Pille Lill (sopran), Valentina Kremen (metsosopran), Julia Savitskaja (metsosopran), Andrei Bogatš (tenor) ja Atlan Karp (bariton), klaveril Piia Paemurru; Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Ivari Ilja klaveriklass; Atlan Karp (bariton) ja Külli Kudu (akordion) ning Neeme Ots (trompet) ja Mai Ots (klaver), kaastegev Pille Lill (sopran).
 • Imbi Tarum 60

  04.04.2016
  Eile, 3. aprillil tähistas kontserdiga oma 60. aasta juubelit klavessinist ja pedagoog Imbi Tarum. Juubelikontsert pealkirjaga „Särav klavessiin“ leidis aset Kadrioru lossis sarja „Lossimuusika“ raames. Juubilari kõrval astusid üles Maria Krestinskaya (barokkviiul, Peterburi), Sofia Maltizova (barokktšello), Raivo Tarum (trompet) ja Uku Joller (bariton). Kontserdi kavas kõlas muusika heliloojatelt Heinrich Ignaz Franz von Biber, Georg Friedrich Händel, Jean-Philippe Rameau, Antonio Rossetti ja Antonio Vivaldi.

EMIKi muusikapood

CD Peegel peeglis
CD Tõnu Kõrvits. Mirror
CD Von Salzburg bis Reval
CD Kõikide järvede kuu

Kõrvits, Tõnu
Kreegi vihik, segakoorile ja keelpilliorkestrile
Grigorjeva, Galina
In Paradisum, segakoorile
Rannap, Rein
Klaverimuusika, klaverile
Uusberg, Pärt
Õhtu ilu, segakoorile