Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Hans-Gunter Locki viiulikontserdi esiettekanne Metodisti kirikus

  23.11.2016
  28. novembril kell 19 toimub Tallinna Metodisti kirikus eriline kontsert sarjas “Teistmoodi Harmooniad”, kus tuleb maailma esiettekandele EMTA ja EKA õppejõud helilooja Hans-Gunter Lock’i Kontsert sooloviiulile ja kammeransamblile. Kontserdis soleerib TLÜ BFMi õppejõud Gerhard Lock ning selleks kontserdiks esmakordselt kokku kutsutud ansamblit Projekt 7 juhib kogenud nüüdismuusika dirigent Andrus Kallastu.
 • Eesti uue koorimuusika kontserdil kõlab 10 esiettekannet

  22.11.2016
  Teisipäeval, 29. novembril kell 19 toimub Tallinna Metodisti kirikus uue eesti koorimuusika kontsert „Veel“. Ettekandele tuleb 17 heliloojalt 24 teost, millest 10 kõlavad kontserdisaalis esmakordselt. Kontserti korraldab Eesti Kooriühing, kunstilised juhid on Ingrid Kõrvits ja Kaspar Mänd.
 • Kontserdid "Sven Grünberg 60"

  21.11.2016
  Eesti Kontserdi sarjas „Autoriportreed“ toimuvad Pärnus, Tartus ja Tallinnas Sven Grünbergi autorikontserdid. Laval on Eesti Rahvusmeeskoor Mikk Üleoja juhatusel, Keelpillikvartett Prezioso jt. Kavas on Sven Grünbergi uus teos meeskoorile ja orkestrile (tekst „Dhammapada“ ainetel), uus teos kammerorkestrile ning kammer- ja filmimuusikat.
 • Eesti muusika ja muusikud Maltal ja Peterburis

  21.11.2016
  Aare Tammesalu (tšello) ja Andres Uibo (orel) osalevad sel nädalal Rahvusvahelisel Malta Orelifestivalil. Kontserte antakse 22. novembril Xagħras Gozo saarel ja 24. novembril Bir Miftuħi kabelis Gudjas. Ansambel Resonabilis koosseisus Kristi Mühling (kannel), Tarmo Johannes (flööt) ja Aare Tammesalu (tšello) esineb 26. novembril kell 19 XXVIII Peterburi uue muusika festivalil „Zvukovõje puti“. Kontserdil Peterburi Heliloojate Majas tuleb esitusele eesti nüüdismuusika.
 • Eelkuulamisega kontsertetendus „Kommentaarium“ kutsub kõiki kuulama ja kaasa mõtlema

  08.11.2016
  Kommentaarium on ainulaadne projekt, kus kõigil huvilistel on juba enne kontserti võimalik esitusele tuleva muusikaga tutvuda ning seejärel ka omakorda uue muusikateose loomises ja kontsertetenduse kujunemises osaleda. Kommenteerima oodatakse kõiki, ka neid, kes pole varem sellise muusikaga kokku puutunud või selle vastu huvi tundnud.
 • Eesti Interpreetide Liidu kontserdid novembris

  08.11.2016
  Eesti Interpreetide Liidu korraldusel toimub novembris viis kontserti, kus astuvad üles New Theatre Ensemble; Kädy Plaas-Kala (sopran), Riivo Kallasmaa (oboe) ja Ulla Krigul (orel) ning Tallinna Klaverido – Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske.
 • Euroopa Kultuuripealinna Segakoor esitleb oma esimest CD-plaati ALBUM

  07.11.2016
  13. novembril kell 18 esitleb Euroopa Kultuuripealinna Segakoor Tallinnas Kultuurikatlas Katelde saalis oma esimest CD-plaati nimega ALBUM. Plaadile on salvestatud Veljo Tormise, Mihkel Lüdigi, Kadi Uibo, Kristo Matsoni, Urmas Sisaski, Cyrillus Kreegi, Arvo Pärdi, Pärt Uusbergi, Jean Sibeliuse ja Dmitri Bortnjanski muusika. Koori juhatab Veronika Portsmuth.
 • Täna algab Tallinna Klaverifestival

  04.11.2016
  Kahe aasta järel toimuv festival toob tänavu Estonia kontserdisaali külasisesinejad nagu Nelson Goerner (Argentiina), Florian Krumpöck (Austria), klaveriduo Sivan Silver - Gil Garburg (Iisrael), Alexandre Brager, Mihhail Pletnjov (Venemaa) ja Angela Hewitt (Kanada). Lõppkontserdil kuuleb Eesti Klaveriorkestri esituses esmaettekandes Jüri Reinvere ja René Eespere uusi teoseid.
 • Kammerkoor Head Ööd, Vend kutsub hingedeaja kontsertidele

  02.11.2016
  Kammerkoor Head Ööd, Vend ootab kõiki koorimuusika sõpru koori traditsioonilistele hingedeaja kontsertidele, mis toimuvad 5. novembril Tallinnas Oleviste kirikus ning 6. novembril Rapla kirikus. Mõlemal päeval on kontserdi algus kell 18. Kontsertidel kõlab spetsiaalselt nendeks kontsertideks kirjutatud Evelin Seppari teos „Time and the Bell“. Samuti tulevad esitusele Johannes Brahmsi ning Herbert Howellsi teosed.
 • Suri helilooja Valter Ojakäär

  28.10.2016
  Eile, 27. oktoobril lahkus 93-aastasena helilooja ja publitsist Valter Ojakäär.