Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Rahvusvaheline nüüdismuusika festival Afekt

  18.10.2016
  19.–26. oktoobrini toimub Tallinnas ja Tartus rahvusvaheline nüüdismuusika festival Afekt. Festival on jätk Tartus 14 aastat toimunud Eesti Heliloojate Festivalile, mis viimastel aastatel on laienenud ka Tallinnasse. Esiettekandeni jõuavad Lauri Jõelehe, Monika Mattieseni, Toivo Tulevi, Elo Masingu, Liisa Hirschi, Oxana Omelchuki, Asta Hyvärineni, Malin Bångi ja Rei Munakata teosed. Esinejate hulgas on Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Uue Muusika Ansambel, Klangforum Wien (Austria), Ensemble Adapter (Saksamaa), Defunensemble (Soome), Curious Chamber Players (Rootsi) jt.
 • Ansambel U: Veneetsia biennaalil

  12.10.2016
  Ansambel U: koosseisus Tarmo Johannes (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Vambola Krigul (löökpillid) ja Taavi Kerikmäe (klaver) osaleb Veneetsia biennaali kaasaegse muusika festivalil ning annab kaks kontserti ka Palermos.
 • Reedel algab XXI Festival ORIENT et OCCIDENT

  11.10.2016
  14.–16. oktoobrini toimub Tartus vanamuusika festival „Orient et occident“. Festivali huvikeskmes on keskaja muusika seostatuna Idamaade muusikaga. Selle aasta külalised tulevad Taanist, Inglismaalt, Itaaliast, Usbekistanist, Austriast, Iraanist, Indiast ja Hiinast, lisaks FA Schola ansambel Eestist.
 • Rahvusooper Estonia külalisetendused Moskvas

  11.10.2016
  Oktoobris toimub Rahvusooper Estonia kultuurivahetus Moskva ooperiteatriga – Estonia sõidab külalisetendusi andma Moskva Helikon-Operasse ning Helikon-Opera annab samal ajal etendusi Rahvusooperis Estonia.
 • Eesti klaverimuusika esiettekannete kontsert Saksamaal

  07.10.2016
  9. oktoobril annab Saksamaal Ebersbergis Altes Kino saalis kontserdi prantsuse pianist Nicolas Horvath. Käesoleva kontserdi kava sündis Horvathi kui suure eesti muusika austaja ja iseäranis Jaan Räätsa muusika interpreteerija pöördumisest kaheksa Eesti helilooja, Jaan Räätsa endiste loominguõpilaste poole, ettepanekuga kirjutada pühendusteos Jaan Räätsale. Esmaettekandele tulevad Tõnu Kõrvitsa, Mihkel Keremi, Avi Benjamini, Kerri Kotta, Vsevolod Pozdejevi ja Timo Steineri uued palad.
 • Pille Lille Muusikute Fondi kontserdid oktoobris

  07.10.2016
  Oktoobris toimub Pille Lille Muusikute Fondi korraldusel kuus kontserti mitel pool Eestis, kus üles astuvad Pille Lill (sopran), Andrei Bogatš (tenor) ja Piia Paemurru (klaver); Kristina Kriit (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello) ja Ralf Taal; Peeter Paemurru (tšello), Olga Tambre (klaver) ning klaverido Maila Laidna – Tiiu Sisask ning Andreas Lend (tšello), Madis Kari (klarnet) ja Marko Martin (klaver) ning Ludmila Pavlová (viiul, Tšehhi) ja Stanislav Gallin (klaver, Tšehhi).
 • Muusikapreemiad on jagatud

  03.10.2016
  1. oktoobril, Rahvusvahelisel Muusikapäeval, jagasid Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustusi silmapaistvatele muusikategelastele. Pidulik auhinnatseremoonia toimus Kumu Kunstimuusemis, kus esines Tallinna Kammerorkester Risto Joosti juhatusel. Eesti Muusikanõukogu preemiad pälvisid Ülo Krigul, Vello Pähn ja Tiina Mattisen.
 • Homme algab Värske heli festival Sügisfest

  03.10.2016
  Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia igasügisene uue muusika festival toob traditsiooni kohaselt kaugemaid kui ka lähemaid külalisi, alustades Udmurtiast ja lõpetades USAga. Kavas Poola ja soome uus repertuaar, elektroakustiline muusika, noorte eesti komponistide looming, prantsuse spektraalmuusika, uus klassika, vabaimprovisatsiooni ja etno sümbioos, meistriklassid ja loengud.
 • Eesti Interpreetide Liidu kontserdid oktoobrikuus

  03.10.2016
  Oktoobris toimub Eesti Interpreetide Liidu korraldusel seitse kontserti, kus astuvad üles Julia Ageyeva-Hess (klavessiin); Triin Ruubel (viiul) ja Kärt Ruubel (klaver) ning keelpillikvartett Prezioso.
 • Tulemas on Rahvusvaheline Muusikapäev

  28.09.2016
  1. oktoobril, Rahvusvahelisel Muusikapäeval korraldab Eesti Muusikanõukogu tasuta kontsertide programmi, mille raames kõlab ühel päeval elav muusika üle terve Eestimaa. Muusikale tähelepanu juhtimiseks toimuvad Muusikapäeval lisaks traditsioonilistele kontserdipaikadele kontserdid ka ebaharilikus ruumis. Muusikapäevale paneb traditsiooniliselt punkti pidulik auhinnatseremoonia, kus meie muusikakultuuri silmapaistvamatele jagatakse muusikapreemiad.