Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • URR - U: Rahvusringhäälingus. EESTI 2

  11.12.2017

  Foto: Laura Arum-Lääts
    Maailm on muutumises ning mõnede arvates rahvuslik kuuluvus ei määra tänapäeval enam kuigi palju. Kas eesti muusikast ongi mõtet enam juttu teha? ON! U: fookuses on seekord eesti (taustaga) heliloojad ning nende looming aastatest 2014–2017. Kontserdil kõlavad esiettekandes Páll Ragnar Pálssoni ja Tatjana Kozlova-Johannese uued teosed, samuti kahe tunnustatud noorema põlvkonna helilooja - Marianna Liiki ja Elis Vesiku muusika viimastest aastatest.

  Nagu URR kontsertidel tavaks, avavad U: liikmed Taavi Kerikmäe ning Tarmo Johannes kontserdi teemat, tutvustavad heliloojaid ning esitamisele tulevaid teoseid.

  Ansambel U kontsert leiab aset 12. detsembril kell 19 ERRi 1. Stuudios. Kontsert toimub koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga, Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi toetusel. Kontserdist toimub otseülekanne Klassikaraadio eetris.

  Kavas:
  Páll Ragnar Pállson “Lucidity” flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, löökpillidele ja klaverile (2017, esiettekanne)
  Tatjana Kozlova-Johannes “Nurgad” flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, löökpillidele, klaverile ja elektrikitarridele (2017, esiettekanne)
  Marianna Liik “Ebakorrapärane pärl III” flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, löökpillidele ja klaverile (2014)
  Elis Vesik “To Become a Tree” flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, löökpillidele ja klaverile (2016)

  Ansambel U: on hetkel kõige aktiivsem ning tunnustatum nüüdismuusika ansambel Eestis ning on väga hinnatud oma põneva kõlapildi ning väljakutsuvate kavade poolest. Lisaks ohtratele esinemistele Eestis on U: tutvustanud eesti muusikat aastate jooksul Euroopas, Brasiilias ja USA-s. 2016 aastal esines U: esimese eesti ansamblina mainekal Veneetsia muusikabiennaalil. Ansambel asutati 2002 aastal Taavi Kerikmäe ning Tarmo Johannese poolt ning töötab ilma dirigendita. “URR” on ansambel U: 2013. aastal algatatud kontserdisari, kus U: tutvustab erinevaid olulisi teemasid nüüdismuusikas.

  Vaata ka: U:

EMIC Music Shop

CD 16 Songs by Raimond Valgre for Accordion
CD Journeys
DVD The Goblin
LP Contra aut pro?

Kõrvits, Tõnu
Touch, for bassoon
Grigorjeva, Galina
Two Psalms, for mixed choir
Tally, Mirjam
Warm Life at the Foot of the Iceberg, for clarinet and piano
Seppar, Evelin
Time and the Bell, for mixed choir