• Algab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestival

  22.09.2014
  Tänasest pühapäevani toimub traditsiooniline EMTA sügisene muusikafestival, mis tänavu kannab nime Värske heli festival Sügisfest. Nädala jooksul toimub hulk kontserte ja meistrikursuseid. Esinevad viiuldaja Stanislav Pronin (USA), klarnetist Roberta Gottardi (Itaalia) ja helilooja Daniele Bravi (Itaalia), uut muusikat vanadele pillidele esitav ansambel Roentgen Connection (Holland), Hoca Nasreddin trio (Türgi), Helsingi Kammerkoor, kammeransambel Uusinta (Soome), Ansambel U: ja UMA, ansambel Avarus ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni osakonna tudengid.
 • Alustab noorte heliloojate kontserdisari „Ludus Tonalis“

  19.09.2014
  Noorte muusikute Edmar Tuule, Kaspar Männi ja Rasmus Puuri ellukutsutud eesti noorte heliloojate kontserdisarja „Ludus Tonalis“ eesmärk on luua verivärsket uut loomingut, anda noortele heliloojatele võimalus oma loomingut luua ning seda ka ette kanda. Sarja esimene kontsert toimub 23. septembril kell 19 Tallinnas Kloostri Aidas. Kavas on teosed kvartettidele.
 • Kai Kallastu ja ansambel Floridante kontsert Pärnu Eliisabeti kirikus

  18.09.2014
  20. septembril esinevad Musica Sacra kontserdisarja raames Pärnu Eliisabeti kirikus sopran Kai Kallastu ja ansambel Floridante koosseisus Meelis Orgse (barokkviiul), Saale Fischer (klavessiin), Tõnu Jõesaar (Gamba) ja Kristo Käo (Theorb). Ettekandele tuleb itaalia varabaroki ajastu heliloojate Francesca Caccini, Dario Castello, Giovanni Paolo Cima, Diego Ortizi ja Giovanni Battista Fontana muusika.
 • Kontserdisarja “Muusika Eestimaale” hooaja avakontsert

  17.09.2014
  19. septembril kell 19 toimub sarja “Muusika Eestimaale” hooaja avakontsert Mooste Folgikojas. Üles astub Tallinna Kammerorkester koos solistidega Marcel Johannes Kits (tšello) ja Pipilota Neostus (flööt), dirgeerib Risto Joost.
 • Eesti muusika õhtu USA-s

  17.09.2014
  Laupäeval, 20. septembril avab oma kontserdihooaja Massachusettsi osariigis tegutsev Lexingtoni Sümfooniaorkester programmiga „Estonian Night“. Põhiosa kavast koosneb Arvo Pärdi teostest, millede solistiks on kutsutud pianist Diana Liiv.

EMIKi muusikapood

A Treasury of Estonian Music
Estonian Music
DVD Laulu-ja tantsupidu 2014
Galina Grigorjeva. In paradisum

Kõrvits, Tõnu
Kreegi vihik, segakoorile ja keelpilliorkestrile
Grigorjeva, Galina
In Paradisum, segakoorile
Rannap, Rein
Klaverimuusika, klaverile
Kalluste, Tiit
Ratas, sooloinstrumendile ja akordionile