Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Eesti Muusika Infokeskus on suvepuhkusel

  30.06.2015
  Eesti Muusika Infokeskus on kollektiivsel suvepuhkusel 4. augustini. Juulikuu muusikasündmuste ülevaatega saab tutvuda meie kodulehe rubriigis „Eesti muusika kodus ja maailmas“. Samuti soovitame kasutada meie muusikasündmuste kalendrit. Ilusat suve!
 • Klaaspärlimäng Sinfonietta kontserdireis Peruusse

  30.06.2015
  1. ja 2. juulil annab Klaaspärlimäng Sinfonietta kokku kaks kontserti Limas Peruu rahvuslikus teatris ning Santa Ursula kolledži auditooriumis. Klaaspärlimäng Sinfoniettat juhatab Darko Butorac ning solistina teeb kaasa pianist Lisa Smirnova. Kavas on Wolfgang Amadeus Mozarti, Ludwig van Beethoveni ja Jopseh Haydni looming.
 • XXIII Rapla Kirikumuusikafestival

  22.06.2015
  Selle nädala lõpus algab Rapla Kirikumuusikafestival, mis toob kümme kontserti nii Raplasse kui ka Kehtna, Käru, Velise, Vigala ja Vahastu kirikutesse. Maailma rikkalikku vaimulikku muusikapärandit tutvustaval festivalil astuvad üles eesti tippmuusikud ja välisesinejad. 8. juulil tuleb Vahastu kirikus maailmaesiettekandele Mirjam Tally „Against all four winds” („Nelja tuule poole“) tšellole, flöödile ja kitarrile.
 • Toivo Tulevi kooriteose esiettekanne USA-s

  19.06.2015
  21. juunil tuleb Philadelphias Chestnut Hilli presbüteri kirikus esiettekandele Toivo Tulevi teos pealkirjaga „A Child Said, What Is the Grass?“ Walt Whitmani sõnadele. Tegemist on uuele muusikale pühendunud professionaalse kammerkoori The Crossing tellimusega, mis kõlab pühapäeval koori korraldataval igasuvisel kaasaegse muusika festivalil Month of Moderns.
 • XVIII Suure-Jaani Muusikafestival

  15.06.2015
  17.–23. juunini toimub Suure-Jaani vallas taas suurejooneline muusikasündmus Suure-Jaani Muusikafestival. Festivali suurim magnet on juba 13 aastat olnud sookontsert Hüpassaare rabasaarel, mis seekord toimub 23. juunil kell 3 öösel. Esineb Soo-orkester, Toomas Vana (tromboon), Henri Zibo (akordion) ja Virgo Veldi (saksofon), Toomas Vavilovi juhatusel tuleb ettekandele Arvo Pärdi, Edvard Griegi ja Galina Grigorjeva muusika, esiettekandes kõlab Evelin Seppari teos.
 • Ilmunud on uus CD Brahmsi ja Schumanni klarnetimuusikaga

  15.06.2015
  Klarnetist ja helilooja Selvadore Rähni on välja andnud uue plaadi, kuhu on salvestatud romantisimiajastu klarnetimuusika meistriteosed heliloojatelt Johannes Brahms ja Robert Schumann, esitajateks Selvadore Rähni (klarnet) ja Tuuli Rähni (klaver).
 • Segakoor HUIK! korraldab Eduard Tubina ja Eduard Oja sünniaastapäeva auks kontserdid

  11.06.2015
  Segakoor HUIK! Kaspar Männi juhatusel tähistab 13. ja 15. juunil kahe olulise eesti helilooja Eduard Tubina ja Eduard Oja 110. sünniaastapäeva kahe kontserdiga Tartus ja Tallinnas, kaastegevad on pianist Johan Randvere ning näitleja Tõnis Rätsep (tektsid).
 • Andres Uibo esineb Belgias

  10.06.2015
  12. juunil esineb soolokontserdiga Antwerpeni katedraalis organist ja helilooja Andres Uibo, kes toob ettekandele Dietrich Buxtehude ja Johann Sebastian Bachi loomingu kõrval ka Andres Uibo, Erkki-Sven Tüüri ja Arvo Pärdi teosed.
 • Rahvusraamatukogus on avatud väljapanek „Alo Põldmäe 70”

  10.06.2015
  Rahvusraamatukogu muusikasaalis on avatud väljapanek Alo Põldmäe heliloomingust, tema koostatud raamatutest ja nootidest ning ajakirjaartiklitest. Tutvustatakse ka helilooja tegemisi fotograafia ja vanade klaverite valdkonnas.
 • Eesti Rahvusmeeskoor osaleb Šostakovitši Sümfoonia nr. 13 ettekandel Saksamaal

  09.06.2015
  11. ja 12. juunil osaleb Eesti Rahvusmeeskoor Dmitri Šostakovitši Sümfoonia nr. 13 b-moll op. 113 („Babi Jar“) ettekannetel Hannoveris koos NDR Raadio Filharmooniaorkestriga NDRi suures saalis, dirigeerib Michael Sanderling.