• Balti muusika festival Londonis

  30.10.2014
  Nädalapikkune festival festival Londoni kontserdipaikades esitleb balti riikide muusikat ja muusikuid. Eesti muusikat kuuleb 6. novembril Notting Hilli St. Johni kirikus, kus EST Ensemble koosseisus Kaija Lukas (viiul,) Marike Kruup (viiul), Siret Lust (kontrabass), Mirjam Mesak (sopran) ja Kristiina Rokashevitš (klaver) esitavad Heino Elleri, Eduard Tubina, Jaan Räätsa, Arvo Pärdi ja Tõnu Kõrvitsa teoseid.
 • Tallinna Kammerorkestri hingedepäeva kontsert Arvo Pärdi ja Johann Sebastian Bachi muusikast

  30.10.2014
  2. novembril kell 16 annab Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel Kaarli kirikus hingedepäeva kontserdi, kus kavas on Arvo Pärdi ja Johann Sebastian Bachi looming. Kontserdil on kaastegev Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia segakoor.
 • Kontsert „Hõimurahvaste klassika“

  29.10.2014
  31. oktoobril kell 17 toimub Eesti Teatri­- ja Muusikamuuseumis kontsert „Hõimurahvaste klassika“. Kavas eesti, soome, ungari, mari ja udmurdi heliloojate muusika.
 • Hugo Lepnurm 100

  29.10.2014
  31. oktoobril möödub 100 aastat helilooja, kirikumuusiku ja pedagoogi Hugo Lepnurme sünnist. Hugo Lepnurm oli tuntud eelkõige kui Eesti 20. sajandi II poole märkimisväärseim organist, kelle käe all on hariduse omandanud enamik eesti organiste. Hugo Lepnurme juubeliaastal toimub ja on toimunud hulgaliselt mitmesüguseid üritusi, milledest annab ülevaate Hugo Lepnurme Muusikaühing.
 • Collegium Musicale hingedepäeva kontserdid

  28.10.2014
  31. oktoobrist kuni 8. novembrini annab kammerkoor Collegium Musicale kokku neli hingedepäeva kontserti Pärnus, Tartus, Jõhvis ja Tallinnas. Kavas on Giovanni Pierluigi da Palestrina ja Erkki-Sven Tüüri looming, kaastegevad on pianist Johan Randvere (Pärnu, Jõhvi) ja organist Ene Salumäe (Tartu, Tallinn). Dirigeerivad Miina Pärn ja Endrik Üksvärav.

EMIKi muusikapood

A Treasury of Estonian Music
Estonian Music
DVD Laulu-ja tantsupidu 2014
Galina Grigorjeva. In paradisum

Kõrvits, Tõnu
Kreegi vihik, segakoorile ja keelpilliorkestrile
Grigorjeva, Galina
In Paradisum, segakoorile
Rannap, Rein
Klaverimuusika, klaverile
Kalluste, Tiit
Ratas, sooloinstrumendile ja akordionile