• Kristjan Järvi juhatab Erkki-Sven Tüüri Reekviemi Dresdenis ja Leipzigis

  21.11.2014
  Erkki-Sven Tüüri Reekviemi solistidele, segakoorile, klaverile ja keelpilliorkestrile kuuleb Kristjan Järvi juhatusel sel nädalavahetusel Saksamaal. Esitajateks on Kesk-Saksamaa Ringhäälingu (MDR) sümfooniaorkester ja koor.
 • Eesti kontrabass. Ludvig Juht 120

  21.11.2014
  23. novembril toimub Mustpeade majas kaks kontserti, mis on pühendatud Eesti kontrabassivirutoos Ludvig Juhti 120. sünniaastapäeavale. Esimene kontsert leiab aset kell 16 Valges saalis ning seal kõlab klassikaline kontrabassimuusika, teisel kontserdil algusega kell 19 Keldrisaalis on kavas džässmuusika.
 • Mati Turi astub üles Modest Mussorgski ooperis “Hovanštšina”

  21.11.2014
  23. novembril esietendub Stuttgardi Ooperis Modest Mussorgski ooper “Hovanštšina”, kus vürst Andrei Hovanski osas astub üles tenor Mati Turi. Ooperi lavastab Andrea Moses, lavakujundus ja kostüümid pärinevad Christian Wiehlelt, dirigeerib Simon Hewett. Teistes osades laulavad Askar Abdražakov, Matthias Klink, Ashley David Prewett, Mikhail Kazakov, Christianna Stotijn jt, laval on Staatsopernchor Stuttgart ja Staatsorchester Stuttgart. Lavastus on valminud koostöös Dessau’ Anhaltisches Theateri ja Weimari Saksa Rahvusteatriga.
 • Andrus Kallastu autorikontserdid Tallinnas ja Pärnus

  20.11.2014
  Kolmapäeval, 26. novembril kell 18 toimub Tallinna Metodisti kirikus Andrus Kallastu autorikontsert „Remix“. Kontserdil esinevad Atlan Karp (bariton), Aare Tammesalu (tšello), Seppo Varho (klaver), Toomas Trass (orel) ja Andrus Kallastu (elektroonika). Sama kavaga kontsert toimub Pärnu Ooperi kontserdisarjas Musica Sacra laupäeval, 22. novembril kell 16 Pärnu Eliisabeti kirikus.
 • Helena Tulve kooriteose esiettekanne kontserdil „Lux“

  20.11.2014
  Eesti Filharmoonia Kammerkoori uus, erinevate ajastute meistriteostest koosnev kava on täis valgust ning selle erinevaid varjundeid, spektreid ja kontraste. Ettekandele tulevad Carlo Gesualdo, Salvatore Sciarrino, György Ligeti ja Johann Sebastian Bachi teosed ning Helena Tulve kolmeosaline uudisteos „Lost“ („Eksinud“), mille tekstide autorid on David Wagoner, Walt Whitman ja E.E. Cummings.

EMIKi muusikapood

A Treasury of Estonian Music
Estonian Music
Veljo Tormis. Unustatud rahvad
Galina Grigorjeva. In paradisum

Kõrvits, Tõnu
Kreegi vihik, segakoorile ja keelpilliorkestrile
Grigorjeva, Galina
In Paradisum, segakoorile
Rannap, Rein
Klaverimuusika, klaverile
Kalluste, Tiit
Ratas, sooloinstrumendile ja akordionile