Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Eesti Rahvusmeeskoori kontserdid Armeenias ja Gruusias

  22.04.2016
  Ajavahemikul 23.–27. aprill annab Eesti Rahvusmeeskoor kokku kolm kontserti Armeenias ja Gruusias. Kavas on eesti muusikast Mart Saar, Aleksander Läte, Konstantin Türnpu ja Galina Grigorjeva, lisaks Gavin Bryarsi, Henrik Ødegaardi ja Giovanni Bonato looming. Dirigeerib Mikk Üleoja.
 • X Klavessiinifestival

  18.04.2016
  Laupäeval, 16. aprillil algas Tallinnas X Klavessiinifestival, mis kestab 23. aprillini. Kokku toimub juubelifestivali jooksul üheksa kontserti mitmekülgse programmiga, kus astuvad meie enda interpreetide kõrval üles külalised USAst, Iraanist, Ungarist, Hollandist, Itaaliast, Prantsusmaalt ja Soomest. Festivali kunstiline juht on Imbi Tarum.
 • Andres Uibo 60

  17.04.2016
  16. aprillil tähistas kontserdiga oma 60. aasta juubelit organist, helilooja, pedagoog ja produtsent Andres Uibo. Kontserdil Estonia kontserdisaalis kõlas Dietrich Buxtehude ja Johann Sebastian Bachi loomingu kõrval ka Andres Uibo enda muusika.
 • Album „Eesti klaver“ on sügav kummardus eesti klaverimeistritele

  12.04.2016
  14. aprillil ilmub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi ühise tööna valminud album „Eesti klaver“. Albumi ülesehituses on lähtutud ajalisest printsiibist – Eesti klaveriehituse algusest, 18. sajandi lõpust, läbi 19. ja 20. sajandi tänapäevani välja.
 • Sopran Katrin Targo oli edukas konkursil Ameerika Ühendriikides

  12.04.2016
  Äsja New Yorgis lõppenud 39. lauljate konkursil Lyndon Woodside Oratorio-Solo Competition saavutas Viinis elav sopran Katrin Targo kolmanda koha. Konkursi korraldajaks oli New Yorgi Oratorio Society.
 • Pille Lille Muusikute Fondi kontserdid aprillis

  08.04.2016
  Pille Lille Muusikute Fondi korraldusel toimub aprillis veel neli kontserti, kus kontsertidega mitmel pool Eestis astuvad üles Pille Lill (sopran), Valentina Kremen (metsosopran), Julia Savitskaja (metsosopran), Andrei Bogatš (tenor) ja Atlan Karp (bariton), klaveril Piia Paemurru; Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Ivari Ilja klaveriklass; Atlan Karp (bariton) ja Külli Kudu (akordion) ning Neeme Ots (trompet) ja Mai Ots (klaver), kaastegev Pille Lill (sopran).
 • Imbi Tarum 60

  04.04.2016
  Eile, 3. aprillil tähistas kontserdiga oma 60. aasta juubelit klavessinist ja pedagoog Imbi Tarum. Juubelikontsert pealkirjaga „Särav klavessiin“ leidis aset Kadrioru lossis sarja „Lossimuusika“ raames. Juubilari kõrval astusid üles Maria Krestinskaya (barokkviiul, Peterburi), Sofia Maltizova (barokktšello), Raivo Tarum (trompet) ja Uku Joller (bariton). Kontserdi kavas kõlas muusika heliloojatelt Heinrich Ignaz Franz von Biber, Georg Friedrich Händel, Jean-Philippe Rameau, Antonio Rossetti ja Antonio Vivaldi.
 • Algavad Eesti Muusika Päevad

  04.04.2016
  Eesti heliloojate uudisloomingut tutvustav festival kannab tänavu nimetust „Roheline heli?“ ja pakub nädala jooksul üle 30 esiettekande, kutsub ellu LHV uue heliloomingu Au-tasu ja siirdub kontsertidega esmakordselt Viimsisse, kus toimub Ardo Ran Varrese kammerooperi esiettekanne. Festival kestab 7. - 16. aprillini.
 • Eesti Interpreetide Liidu kontserdid aprillis

  04.04.2016
  Aprillis toimub Eesti Interpreetide Liidu korraldusel veel viis kontserti, kus astuvad üles Age Juurikas (klaver) ning ansambli YXUS keelpillikvartett; Sigrid Kuulmann-Martin (viiul) ja Ralf Taal (klaver) ning Sigrid Kuulmann-Martin (viiul), Aare Tammesalu (tšello) ja Marko Martin (klaver).
 • Erki Pehk dirigeerib eesti muusikat Kiievis

  01.04.2016
  3. aprillil juhatab Erki Pehk eesti muusikat Kiievi Filharmoonias kammerorkestriga „Kiievi Solistid“. Kavas on Heino Elleri „Viis pala keelpilliorkestrile“, Arvo Pärdi „Trisagion“ ja Jaan Räätsa Kontsert kammerorkestrile op. 16. Kontserdil „Muusikalised dialoogid. Ukraina – Eesti“ kõlab ka Tōru Takemitsut ja Béla Bartóki muusika.