Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Eesti Muusika Infokeskus on suvepuhkusel

  30.06.2016
  Eesti Muusika Infokeskus on kollektiivsel suvepuhkusel 31. juulini. Juulikuu muusikasündmuste ülevaatega saab tutvuda meie kodulehe rubriigis „Eesti muusika kodus ja maailmas“. Põhjalikuma info kontsertide kaupa leiate meie Muusikasündmuste kalendrist. Kaunist suve!
 • Eesti Filharmoonia Kammerkoor tähistab 35. sünnipäeva

  28.06.2016
  Eesti Filharmoonia Kammerkooril täitub juuli alguses 35 aastat professionaalse koori asutamisest. Sel puhul esinetakse 2. juulil Muhu Katariina kirikus festivalil „Juu Jääb“, juhatavad EFK asutaja ja audirigent Tõnu Kaljuste ning praegune peadirigent Kaspars Putniņš.
 • Tartu linna päev 2016 – Ooperisümbioos

  27.06.2016
  Ooper läheb Tartus 29. juunil 2016 linna peale! 29. juunil kuuleb linnas kõnelemas ja näeb toimetamas ooperisõpru ja -asjatundjaid, soliste ja teatriinimesi, jutuvestjaid ja muusikuid, rõõmustatakse Tartu lapsi ja üllatatakse kohvikukülastajaid.
 • Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia esimene laureaat selgub juulis

  21.06.2016
  14. juulil selgub Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia esimene laureaat. Uue preemia annavad välja Eesti Autorite Ühing ja Eesti Heliloojate Liit. Väärikas auhind antakse üle Pärnu muusikafestivalil Eesti Festivaliorkestri kontserdil.
 • Kadri-Ann Sumera soolokontsert ja eesti muusika kursus Darmstadtis

  15.06.2016
  Laupäeval, 18. juunil kell 19 annab pianist Kadri-Ann Sumera soolokontserdi Darmstadtis Kirjanduse Majas (Kennedy-Haus), ettekandele tuleb eranditult eesti muusika. Juuni lõpus ja juuli alguses viib Kadri-Ann Sumera Darmstadti Muusikaakadeemias (Akademie für Tonkunst) läbi eesti muusika kursusi.
 • Roman Toi 100

  13.06.2016
  Helilooja, organist ja koorijuht Roman Toi tähistab 18. juunil oma 100. sünnipäeva. Sel puhul toimub maestro kodulinnas Torontos mitmeid üritusi. Pidustused algavad 17. juunil sümpoosioniga Tartu College’is, sünnipäeva ametlik tähistamine toimub 19. juunil kontsertjumalateenistusega EELK Toronto Peetri kirikus, kus esinevad Rahvusooper Estonia poistekoor Hirvo Surva juhatusel, organist Ene Salumäe, Toronto Eesti Meeskoor, Estonia Koor, solistid Avo Kittask ja Kristina Agur.
 • XIX Suure-Jaani Muusikafestival

  13.06.2016
  17.–23. juunini toimub Suure-Jaanis ulatuslik muusikafestival, kus traditsiooniliste kontsertide kõrval toimub ka näituse avamine, muusikaline jumalateenistus ning lõunatunnid kohvikus Arturi Juures, kus interpreedid ja heliloojad räägivad muusikast ja oma tegemistest. Festivali suurim magnet on nn sookontsert, mis toimub tänavugi 23. juunil kell 3 öösel Hüpassaare rabasaarel, kus esineb Soo-orkester (kontsertmeister Arvo Leibur) ja solist Vladimir Miller (bass, Peterburi) Darrell Angi juhatusel.
 • Täna algab Tallinna XI kitarrifestival

  13.06.2016
  11. aastat pakub Tallinna kitarrifestival kauaks meeldejäävaid muusikaelamusi tuues Eestisse maailma tippe kogu kitarrimuusika stiiliderohkuses. 13.–17. juunini toimuvad kontserdid Mustpeade maja saalis, Kumu auditooriumis ning Tallinna Teletornis. Kuuleme džässi, klassikat, fingerstyle’i, folki, Lõuna-Ameerika muusikat, Lähis-Ida lummavaid helisid ja eksperimentaalset põhjamaist kitarrimuusikat.
 • Noorte Heliloojate Labor Kevad 2016: TREFFPUNKT Sinilind

  09.06.2016
  Treffpunkt on interdistsiplinaarne nüüdisloomingu sündmus, kus omavahel on läbi põimunud ümarlaud ja audiovisuaalne kontsert noorte uudisloominguga. Sündmus leiab aset 9. juunil algusega kell 17.30 Tallinnas kohvik-kinos Sinilind. Treffpunkti mõtteks on kolme kõrgema haridusasutuse heli- ja audiovisuaalse loomingu õppurite ja konkursil auhinnatud koolinoorte vabas õhkkonnas suhltemiskeskkonna pakkumine koos publikuga.
 • Marianna Liiki, Mirjam Tally ja Andrus Kallastu teosed kõlavad Moldovas

  06.06.2016
  6. juunil esitab Aare Tammesalu Chișinăus Moldova heliloojate liidu korraldataval festivalil Zilele Muzicii Noi (Uue muusika päevad) Marianna Liiki Kontserdi tšellole ja elektroonikale (esiettekanne), Mirjam Tally „Birds for Company“ tšellole ja elektroonikale ning Andrus Kallastu „Stabat Materi“ soolotšellole. Kümnepäevase festivali iga päev on pühendatud erineva riigi uuele muusikale. 6. juuni on eesti muusika päev.

EMIKi muusikapood

CD Peegel peeglis
CD Tõnu Kõrvits. Mirror
CD Von Salzburg bis Reval
CD Kõikide järvede kuu

Kõrvits, Tõnu
Kreegi vihik, segakoorile ja keelpilliorkestrile
Grigorjeva, Galina
In Paradisum, segakoorile
Rannap, Rein
Klaverimuusika, klaverile
Uusberg, Pärt
Õhtu ilu, segakoorile