Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Uus kord Eesti Muusika Infokeskuse kodulehe kasutamisel

  01.04.2015
  Head eesti muusika sõbrad! Alates 1. aprillist 2015 läheb EMIKi kodulehe kasutamine tasuliseks. Vastavalt rahvuslike muusikainfokeskuste liidu (IAMIC) hinnakirjale lisandub erinevate kodulehe rubriikide külastamise tasu teie interneti teenusepakkuja kuuarvele.
 • Pille Lille Muusikute Fondi kontserdid aprillis

  01.04.2015
  Pille Lille Muusikute Fondi korraldusel astuvad aprillis kontsertidega erinevais kontserdipaikades üles Pille Lill (sopran), Maarja Purga (metsosopran), Virgo Veldi (saksofon) ja Piia Paemurru (klaver); Pille Lill (sopran), Andreas Lend (tšello) ja Piia Paemurru (klaver); Alla Popova (sopran) ja Eino Keningi (kitarr); Julia Savitskaja (metsosopran), Aare Saal (bariton) ja Piia Paemurru (klaver); Andreas Lend (tšello), Merike Heidelberg (viiul), Ingel Jalakas (viiul), Raido Lill (vioola), Villem Klaas (tšello), Hendrik Ojasaar (klaver) ning klaverikvintett koosseisus Hans Christian Aavik (viiul), Kati Meibaum (viiul), Liisa Välja (vioola), Marten Meibaum (tšello) ja Karolina Žukova (klaver). Koostöös Fahle restoraniga esinevad romantilistel muusikaõhtutel Lauri Sepp (saksofon) ja Madis Kari (klaver) ning kitarriduo Jelena Ossipova ja Andrej Lukjanov.
 • Kädy Plaas ja Martti Raide toovad esiettekandele Pärt Uusbergi uudisteose

  31.03.2015
  2. aprillil kell 19 toovad sopran Kädy Plaas ja pianist Martti Raide esiettekandele Pärt Uusbergi uudisteose, lisaks kõlab kavas veel Lepo Sumera, Tõnu Kõrvitsa, William Bolcomi, John Harbisoni ja Osvaldo Golijovi vokaallooming.
 • Eesti Heliloojate Liit 90 juubelikontserdid

  24.03.2015
  Reedel ja laupäeval toimub Eesti Heliloojate Liidu juubeliaasta programmis kontsert „Questions“, mis on pealkirja saanud Erkki-Sven Tüüri samanimelise teose järgi ning mille meeskooriseade esiettekannet on eesti publikul võimalik kuulata nii Narvas kui Tallinnas.
 • Tallinn Music Week

  23.03.2015
  Kolmapäeval, 25. märtsil algab Tallinnas Baltikumi ja Põhjamaade suurim siseruumides toimuv festival ja muusikatööstuse konverents Tallinn Music Week. Erinevatele lavadele astub üle 200 andeka kohaliku ja välismaise artisti, pakkudes muusikalisi elamusi igale maitsele popist džässi ja raskerokist klassikalise muusikani.
 • Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserdireis Saksamaal

  23.03.2015
  25.–27. märtsini annab Eesti Filharmoonia Kammerkoor koos Württembergi Kammerorkestriga Heilbronnis, Dortmundis ja Ulmis kolm kontserti, kus tuleb ettekandele Erkki-Sven Tüüri, Arvo Pärdi ja Joseph Haydni muusika, juhatab Gottfried von der Goltz.
 • Jaapani tsunami ohvrite mälestuskontsert eesti muusikaga

  23.03.2015
  15. märtsil toimus Jaapananis Tokyo Opera City kontserdisaalis Jaapani 2011. aasta tsunami ohvritele pühendatud kontsert, kus kõlas eesti muusika. Peaesineja oli Ensemble Nomad dirigent Norio Sato juhatusel ning mitmed külalisesinejad sh Kristi Mühling (kannel), Villu Veski (saksofon) ja Tammo Sumera (elektroonika) Eestist. Maailma esiettekandes kõlas Imre Sooääre „The Song of Singing Bowl“.
 • Euroopa vanamuusikapäev

  19.03.2015
  21. märtsil toimub Euroopa vanamuusikapäeva raames Tallinnas kaks kontsert. Kell 18 tähistakse Jaani kirikus Johann Sebastian Bachi 330 sünniaastapäeva, üles astuvad mitmed solistid, Tallinna Barokkorkester ja kammerkoor Collegium Musicale, dirigeerib Aapo Häkkinen (Soome). Kell 20 esineb Rootsi-Mihkli kirikus aga barokkansambel Floridante.
 • Uno Veenre tähistab 95. sünnipäeva kontserdiga Nõmme Kultuurikeskuses

  18.03.2015
  24. märtsil saab 95-aastaseks legendaarne rahvamuusikajuht ja helilooja Uno Veenre. Maestro tähistab juubelit kontserdiga Tallinnas Nõmme Kultuurikeskuses 28. märtsil algusega kell 15. Kontserdil saab kuulda läbilõiget Uno Veenre loomingust, mida esitavad Ooper-Kvartett, Nõmme Pillikoor, Harju KEKi Rahvamuusikaorkester, Põhjapiigad, Väino Puura ja Urve Tauts, õhtujuht on Jüri Aarma.
 • Kontsert „From Estonia with Love“ New Yorgis

  18.03.2015
  21. märtsil annab New Yorgi segakoor The Stonewall Chorale Cynthia Powelli juhatusel kontserdi Pühade Apostlite kirikus (Church of the Holy Apostles), kavas Arvo Pärdi „Berliini missa“ helilooja 80. sünnipäeva auks ja Tõnu Kõrvitsa „Kreegi vihik“ (New Yorgi esiettekanne). Kohal on ka Kõrvits ise, kes pool tundi enne kontserti räägib oma teosest – Cyrillus Kreegi poolt kogutud eesti vaimulikel rahvaviisidel põhinevast 8-osalisest tsüklist segakoorile ja keelpilliorkestrile (2007).

EMIKi muusikapood

CD A Treasury of Estonian Music
Estonian Music
CD Estonian Voice
CD Uus eesti koorimuusika 2012–2014

Kõrvits, Tõnu
Kreegi vihik, segakoorile ja keelpilliorkestrile
Grigorjeva, Galina
In Paradisum, segakoorile
Rannap, Rein
Klaverimuusika, klaverile
Kalluste, Tiit
Ratas, sooloinstrumendile ja akordionile