Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Puhkpillikvintett Estica ja liivakunstnik Madli Luuk

  04.08.2015
  6. augustil kell 20 toimub Tallinnas Mustpeade majas puhkpillikvintett Estica kontsert, mis toob lavale muusika ja liivakunsti dueti. Kunstnik Madli Luuk joonistab valitud muusikateoste ajal spetsiaalsel valgustatud laual liivaga. Kavas: György Ligeti, Darius Milhaud, Jacques Ibert, Cyrillus Kreek, Enn Vetemaa.
 • Segakoor HUIK! laulab maakirikuid korda

  04.08.2015
  Juba kolmandat aastat korraldab Segakoor HUIK! heategevuslikke koorikontserte nigelas seisus kirikute toetuseks. Kontserdid toimuvad 6. augustil Nissi Maarja kirikus, 7. augustil Kaarma Peeter-Pauli kirikus ning 8. augustil Muhu Katariina kirikus. Dirigeerib Kaspar Mänd.
 • Eesti Muusika Infokeskus on suvepuhkusel

  30.06.2015
  Eesti Muusika Infokeskus on kollektiivsel suvepuhkusel 4. augustini. Juulikuu muusikasündmuste ülevaatega saab tutvuda meie kodulehe rubriigis „Eesti muusika kodus ja maailmas“. Samuti soovitame kasutada meie muusikasündmuste kalendrit. Ilusat suve!
 • Klaaspärlimäng Sinfonietta kontserdireis Peruusse

  30.06.2015
  1. ja 2. juulil annab Klaaspärlimäng Sinfonietta kokku kaks kontserti Limas Peruu rahvuslikus teatris ning Santa Ursula kolledži auditooriumis. Klaaspärlimäng Sinfoniettat juhatab Darko Butorac ning solistina teeb kaasa pianist Lisa Smirnova. Kavas on Wolfgang Amadeus Mozarti, Ludwig van Beethoveni ja Jopseh Haydni looming.
 • XXIII Rapla Kirikumuusikafestival

  22.06.2015
  Selle nädala lõpus algab Rapla Kirikumuusikafestival, mis toob kümme kontserti nii Raplasse kui ka Kehtna, Käru, Velise, Vigala ja Vahastu kirikutesse. Maailma rikkalikku vaimulikku muusikapärandit tutvustaval festivalil astuvad üles eesti tippmuusikud ja välisesinejad. 8. juulil tuleb Vahastu kirikus maailmaesiettekandele Mirjam Tally „Against all four winds” („Nelja tuule poole“) tšellole, flöödile ja kitarrile.
 • Toivo Tulevi kooriteose esiettekanne USA-s

  19.06.2015
  21. juunil tuleb Philadelphias Chestnut Hilli presbüteri kirikus esiettekandele Toivo Tulevi teos pealkirjaga „A Child Said, What Is the Grass?“ Walt Whitmani sõnadele. Tegemist on uuele muusikale pühendunud professionaalse kammerkoori The Crossing tellimusega, mis kõlab pühapäeval koori korraldataval igasuvisel kaasaegse muusika festivalil Month of Moderns.
 • XVIII Suure-Jaani Muusikafestival

  15.06.2015
  17.–23. juunini toimub Suure-Jaani vallas taas suurejooneline muusikasündmus Suure-Jaani Muusikafestival. Festivali suurim magnet on juba 13 aastat olnud sookontsert Hüpassaare rabasaarel, mis seekord toimub 23. juunil kell 3 öösel. Esineb Soo-orkester, Toomas Vana (tromboon), Henri Zibo (akordion) ja Virgo Veldi (saksofon), Toomas Vavilovi juhatusel tuleb ettekandele Arvo Pärdi, Edvard Griegi ja Galina Grigorjeva muusika, esiettekandes kõlab Evelin Seppari teos.
 • Ilmunud on uus CD Brahmsi ja Schumanni klarnetimuusikaga

  15.06.2015
  Klarnetist ja helilooja Selvadore Rähni on välja andnud uue plaadi, kuhu on salvestatud romantisimiajastu klarnetimuusika meistriteosed heliloojatelt Johannes Brahms ja Robert Schumann, esitajateks Selvadore Rähni (klarnet) ja Tuuli Rähni (klaver).
 • Segakoor HUIK! korraldab Eduard Tubina ja Eduard Oja sünniaastapäeva auks kontserdid

  11.06.2015
  Segakoor HUIK! Kaspar Männi juhatusel tähistab 13. ja 15. juunil kahe olulise eesti helilooja Eduard Tubina ja Eduard Oja 110. sünniaastapäeva kahe kontserdiga Tartus ja Tallinnas, kaastegevad on pianist Johan Randvere ning näitleja Tõnis Rätsep (tektsid).
 • Andres Uibo esineb Belgias

  10.06.2015
  12. juunil esineb soolokontserdiga Antwerpeni katedraalis organist ja helilooja Andres Uibo, kes toob ettekandele Dietrich Buxtehude ja Johann Sebastian Bachi loomingu kõrval ka Andres Uibo, Erkki-Sven Tüüri ja Arvo Pärdi teosed.