• Tõnu Kõrvitsa teose esiettekanne Belgias fagotifestivalil

  17.04.2014
  Laupäeval, 19. aprillil, tuleb Genti Fagotifestivalil esiettekandele Tõnu Kõrvitsa teos soolofagotile. Kolmeosaline teos kannab pealkirja „Üksindused“ ning selle esitab Bram van Sambeek.
 • Erkki-Sven Tüüri Reekviem suure reede kontserdil

  16.04.2014
  18. aprillil kell 19 toimub Estonia kontserdisaalis suure reede kontsert. Tõnu Kaljuste dirigeerimisel astuvad üles Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester ning solistid Ksenja Kutšukova (sopran), Helen Lepalaan (metsosopran), Mati Turi (tenor) ja Uku Joller (bass). Ettekandele tuleb Joseph Haydni „Lunastaja seitse viimast sõna ristil“ oratooriumi versioon ning Erkki-Sven Tüüri Reekviem.
 • Rahvusvaheline džässfestival Jazzkaar

  16.04.2014
  18.–27. aprillini toimub rahvusvaheline džässfestival „Jazzkaar“, mis tähistab tänavu oma 25. aasta juubelit. Kontserdid leiavad põhiliselt aset festivali koduks olevas Merepaviljonis, aga ka Lennusadamas, Nokia Kontserdimajas ja Teater NO99 jazzklubis. Ettekandele tuleb Ülo Kriguli uudisteos „Lend nr JK025", üles astuvad tippmuusikuid Eestist ning mitmed põnevad välisesinejad, sh maailma absoluutsesse tippu kuuluvad kitarrist Pat Metheny oma Unity Groupiga ja lauljatar Cassandra Wilson Ameerikast. Festivali kavas on veel lastekontserdid, muusikafilmide programmid, raadiosaated, fotonäitused ja pop-up kontserdid.
 • Tallinna Keelpillikvartett ja Peep Lassmann esitavad klaverikvartette

  15.04.2014
  Sarjas „Eliitkontserdid“ astuvad 16. aprillil Tartu Ülikooli aulas ja 22. aprillil Estonia kontserdisaalis üles Tallinna Keelpillikvartett ja pianist Peep Lassmann. Kvartett esineb koosseisus Urmas Vulp (viiul), Olga Voronova (viiul), Toomas Nestor (vioola) ja Levi-Danel Mägila (tšello). Kavas on Robert Schumanni Klaverikvartett Es-duur op. 47 ja Gabriel Fauré Klaverikvartett c-moll op. 15.
 • Vox Clamantise kontsert Niguliste kirikus

  14.04.2014
  Kontsertkavas „Vinea mea electa“ tuleb 16. aprillil kell 19 Tallinna Niguliste kirikus ettekandele Guillaume de Machaut’, Maurice Duruflé, Francis Poulenci ja Olivier Messiaeni looming. Dirigeerib Jaan-Eik Tulve.

EMIKi muusikapood

A Treasury of Estonian Music
Estonian Music
Urmas Lattikas. Kooritsükkel "Aja laulud"
Veljo Tormis. Eesti ballaadid

Kõrvits, Tõnu
Kreegi vihik, segakoorile ja keelpilliorkestrile
Grigorjeva, Galina
In Paradisum, segakoorile
Rannap, Rein
Klaverimuusika, klaverile
Kalluste, Tiit
Ratas, sooloinstrumendile ja akordionile